Menu Close

Lazda

Lazda praturtins Jūsų kasdienio, aktyvaus poilsio užsiėmimų diapazoną, taip pat sustiprins saugumo jausmą. Sukant lazdą dalyvauja visas kūnas bei protas – nė vienam iš jų nebus leista tinginiauti.

Lazdos formos daiktas – bene dažniausias įrankis atsirandantis po ranka, kurį galima visada panaudoti savigynos tikslais. Tai gali būti šluota, skėčio kotas, dulkių siurblio vamzdis, šaka, tiesiog lazda, laužtuvas, beisbolo lazda, tvoros dalis (bet kas, kas turi pailgo daikto panašaus į lazdą formą).

1,50 m. ilgio lazda leidžia neprisileisti užpuoliko ir laikyti atstumą. Įvaldžius lazdą, paklusta bet koks panašus daiktas, nes principai valdymo tokie patys. Lazdos pagalba galima gintis per didesnį atstumą, Su lazda galima apsiginti ir nuo kelių užpuolikų, neprisileisti peiliu, ar kitu nešaunamuoju ginklu ginkluoto užpuoliko (tai priklauso nuo jūsų meistriškumo lygio).

Su lazda galite treniruotis, salėje, parke ar prie jūros.

Lazda puiki priemonė savigynai ir širdies sistemos stiprinimo bei lankstumo treniruotei, pavieniui arba treniruojantis grupėje. Lazdos sukimas ir valdymas lavina vikrumą, koordinaciją, jautrumą, žaismą su svorio centru ir vidinį balansą.

Sukant lazdą ima harmoningai dirbti abu smegenų pusrutuliai, ko pasekoje visi mąstymo ir analizės procesai pagreitėja, dvikovoje tai labai svarbu (lazda padeda harmoningam asmenybės vystymuisi). Išmokus žongliruoti su dvejomis lazdomis, harmoningai pradeda veikti abu smegenų pusrutuliai. Kas ekstremalioje situacijoje duoda greitesnę ir tikslesnę situacijos analizę ir duodamas šansas Jums priimti teisingą sprendimą susiklosčiusioje situacijoje. Kitaip tariant, laikas tarsi išsitempia, yra tokia sąvoka metafizikoje. Įvykius Jūs matote tarsi palėtintame kine. Viso to galima pasiekti praktikuojant ilgojoje perspektyvoje.

Pradėkime draugystę su lazda

LAZDA:

– tai prieinamiausias treniruoklis, su kuriuo galite mankštintis tiek namuose, tiek lauke;

– sukant vieną arba dvi lazdas aktyvuojasi abu smegenų pusrutuliai;

– moko pajausti plokštumas, o tai be galo svarbu savigynoje.

Vienas iš kovinės savigynos mokytojų yra pasakęs: „Geriausi mokytojai yra lazda ir grindys“. Per lazdą, jos judėjimą erdvėje Jūs susipažinsite su mechanika, kuri vėliau nugula ant tariamo užpuoliko kūno. Išmokus valdyti lazdą ir gintis nuo jos, su tariamo užpuoliko rankomis ir kojomis atliekami tie patys veiksmai kaip ir turint lazdą, ir tariamas užpuolikas tiesiog atsidurs Jums po kojomis. Kokią naudą gaunate nuo šių pratimų su lazda? Kas vyksta su sąmone ir pasąmone, kai įsijaučiate į judesį? Į šiuos klausimus bus atsakyta užsiėmimo metu.

Linkiu visiems reguliaraus užsispyrimo ir sėmės jūsų asmeninėse pergalėse.